👈 فروشگاه فایل 👉

بتن و انواع آن

ارتباط با ما

... دانلود ...

بتن و انواع آن

امروزه ساختمانی پیدا نمی شود كه به نوعی در آن بتن مسلح به كار نرفته باشد. به دلیل اهمیت شناخت از رفتار بتن در سازه‌های بتنی و همچنین به دلیل اینكه سازه مورد بحث نیز سازه ای بتنی می‌باشد، ابتدا یك سری توضیحات مختصری درباره بتن داده می‌شود آزمایشات به عمل آمده نشان می‌دهد كه بتن نیروهای فشاری را بخوبی تحمل می‌نماید ولی موقعیكه تحت تاثیر نیروهای كششی حتی به مقدار كم، قرار می‌گیرد می‌شكند. برای جلوگیری از این عمل تعدادی میلگرد فولادی در قسمت كششی آن گذاشته می‌شود. در اینحالت تنشهای كششی بتن از طریق پیوستگی و فولاد به میلگرد منتقل می‌شود.

بتن در اثناء گرفتن و سخت شدن پیوستگی زیادی با فولاد پیدا می‌كند و به این ترتیب علت تغییر شكل ناشی از بارگذاری در هر دو ماه یكسان است. افزایش مقاومت بتن با گذشت زمان و اقتصادی بودن آن سبب شده است كه اعضاء بتن مسلح از مزیتی بالا برخوردار باشند.

یكی از ویژگی‌های بتن كه بسیار حائز اهمیت است قوام آن است. برای اینكه بتن بتواند آزادانه در گوشه‌ها و ما بین میلگرد‌ها جریان یابد و تمام فضای قالب را پر كند لازمست از درجه غلظت مناسبی برخوردار باشد. قسمتی از آب مصرفی در بتن با سیمان واكنش شیمیایی انجام می‌دهد و قسمتی دیگر به صورت آزاد باقی می‌ماندكه این آب آزاد اثرات نامطلوبی بر روی خواص بتن دارد از این رو در تركیب بتن نسبت آب به سیمان مهمترین عامل به شمار می‌آید. افزایش نست آب به سیمان نه تنها بتن را پوك و شل می‌كند و دوام و مقاومت فشاری آن را كاهش می‌دهد بلكه خصوصیات نامطلوب بتن از قبیل خزیدن و جمع شدن آن را افزایش می‌دهد نیز سبب خوردگی میلگرد‌ها و كاهش پیوستگی آنها با بتن می‌گردد از این رو نسبت وزنی آب به سیمان پایین تر از 6/0 توصیه می‌گردد.

بتن ایران ، یک پنجاهم استاندارد

تولید بتن سبک از پسمانده های هسته ای برای کاهش تشعشعات

مقابله با خوردگی بتن

برای نخستین بار در کشور بتن غلطکی RCCP با موفقیت اجرا شد

خواص کامپوزیت های FRP

بررسی اثر دوده سیلیسی بر سازه های بتنی

بلوک های بتنی بدون ملات

بتن های اسفنجی

نسبت مواد مختلف در بتن اسفنجی

رفتار بتن اسفنجی

تاریخچه و وضعیت موجود تولید AAC در جهان

مواد اولیه و كلیات تولید بتن گازی (AAC)

خواص بتن گازی

جرم حجمی:

مقاومت فشاری :

جمع شدگی ناشی از خشك شدن:

جذب آب:

نتایج آزمایشهای موردی انجام شده روی نمونه های بتن گازی تولید داخل كشور:

بررسی تولیدات بتن گازی در كشور

نتایج مطالعه بر روی بتن های گازی :

- بتن كفی (Foam Concete)

ویژگی های عمده فوم بتن

كاربرد فوم بتن در ساختمان

برنامه آزمایش ها

مصالح بكار رفته

طرح اختلاط

تحلیل نتایج آزمایشها

مقاومت فشاری

جذب آب مویین

جمع شدگی ناشی از خشك شدن

نتایج مطالعه بر روی بتن كفی

نقش مواد افزودنی (مواد دارای خواص سیمانی ) در بتن اسفنجی

ویژگی های عمده فوم بتن

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت تولید چرم مبانی نظری وپیشینه تحقیق اضطراب اجتماعی پرسشنامه شخصیتی آیسنگ – فرم کودکان و نوجوانان پروژه کارآفرینی کارخانه روغن کشی از دانه های کلزا گزارش كارآموزی ساختمان تجاری مسكونی در شهر كرج