👈 فروشگاه فایل 👉

ترجمه مقاله بررسی تحقیقات استخراج راه[1] در تصاویر هوایی و ماهواره­ای

ارتباط با ما

... دانلود ...

بررسی تحقیقات استخراج راه در تصاویر هوایی و ماهواره­ای

چکیده

1. مقدمه

هدف این مقاله مروری بر استخراج راه از روی تصاویر تک رنگ هوایی و ماهواره­ای است. در بخش بعدی، مشخصات راه توضیح داده می­شود. در بخش 3، برخی از ویژگی­های الگوریتم­ها برای تحلیل راه ارائه می­شوند. بخش 4 طرح کلی یک سیستم استخراج راه را ارائه می­دهد. بخش 5 روشهای ارزیابی عملکرد را مورد بحث قرار می­دهد. در نهایت، بخش 6 یک سیستم آشکارسازی راه را پیشنهاد می­کند و بخش 7 نتیجه گیری­ها را ارائه خواهد داد.

2. مشخصات راه

به منظور آشکارسازی مناسب راه­ها، بایستی نحوه تاثیرگذاری مشخصات راه بر روی مشخصات تصویری را درک کنیم. این مشخصات تصویری برای تعیین راه­ها در یک شکل معین استفاده می­شود.

مشخصات فیزیکی عبارتند از:

سطح راه محکم و صاف است. راه­ها با استفاده از موادی همانند سیمان یا آسفالت ساخته می­شوند و در نتیجه اثر طیفی مربوط به این موارد را دارند. اکثر مواقع، علائم راه و خطوط علامت­گذاری شده وجود دارد.

شیب راه­ها حد بالایی دارد چراکه در نواحی کوهستانی راه­ها پر پیچ و خم هستند.

عرض جاده تقریبا ثابت و دارای حد بالاست. حد بالا بشدت به اهمیت راه بستگی دارد. به عنوان نمونه، بزرگراه­ها عریض­تر از راه روستایی و حومه هستند.

پیچش (انحنا) محلی راه­ها دارای حد بالا هستند که بطور مشابه به اهمیت راه بستگی دارد. به عنوان نمونه، پیچش حداکثر برای یک بزرگراه بیشتر از راه روستایی است. بایستی اشاره شود که راه­ها بطور محلی و نه جهانی مستقیم هستند.

راه­ها برای اتصال محل­های مشخص ساخته می­شوند و راه­های مجاور به هم متصل می­شوند تا شبکه­ها را بوجود بیاورند. تراکم راه­ها و اتصالات به نواحی اطراف بستگی دارد. که این در نواحی شهری نسبت به نواحی روستایی بیشتر است.

👇محصولات تصادفی👇

فایل اتوکد برش ساختمان مسکونی 3 طبقه با کد ارتفاعی کامل قابل ویرایش گزارش کارآموزی حسابداری در بانک سینا حسابرسی داخلی مقاله در مورد ضمانتنامه های بانکی گزارش کار آموزی در تراشکاری