👈 فروشگاه فایل 👉

پروژه انرژی آبی

ارتباط با ما

... دانلود ...

انرژی آبی

زمانیکه در کوهها و تپّه ها باران می بارد ، آب حاصل از آن بصورت نهر و رودخانه جاری شده و به دریا می ریزد. از آب جاری و ریزشی می توان به نحو احسن استفاده نمود. همانطوریکه قبلاً گفته شد ، انرژی عبارت است از «توانایی انجام کار». بنابراین می توان از آب جاری ، که حاوی انرژی جنبشی است ، برای تولید برق استفاده کرد.

در گذشته برای خرد کردن گندم و ذرت در آسیابها، از آب جاری برای چرخاندن چرخهای چوبی آسیاب استفاده می کردند. این نوع آسیاب را آسیاب آبی یا آسیاب غلات می گفتند.

در سال 1086 ، کتاب چند جلدی Domesday نوشته شد. در این کتاب فهرست کلیه املاک ، خانه ها ، فروشگاهها و سایر موارد در انگلستان ارائه شده است. در این کتاب فهرست 5624 آسیاب آبی واقع در جنوب رودخانه ترنت (Trent) در انگلستان درج شده است. به عبارت دیگر به ازای هر 400 نفر یک آسیاب وجود داشت.

نحوة کار یک سد آبی

نیروگاه

نیروگاه‌های برقابی

تأثیر خواص تولید و انتقال

تبدیل انرژی با بکارگیری بخاربویلرها در بستر جریانیتبدیل انرژی با استفاده از آب

انواع تأسیسات

توربینهای گازی

نیروگاه های هسته ای

بقیه اجزای نیروگاه هسته ای

نیروی باد امروز

نتیجه

👇محصولات تصادفی👇

بهره گیری از RCM برای پشتیبانی CMMS ترجمه مقاله درس های زنجیره تأمین از بلایای طبیعی فاجعه آفرین در ژاپن بررسی کانال های مخابراتی در اجرای اتوماسیون شبکه های توزیع برق نخستین پروژه جامع بررسی رویكردهائی نوین در مدیریت شش سیگما، مهندسی ارزش و مهندسی مجدد دانلود تحقیق در موردسرطان کولورکتال پولیپ