👈 فروشگاه فایل 👉

مقاله آموزشی تاریخچه و سیستم بانک ملی ایران

ارتباط با ما

... دانلود ...

چکیده:

از همان زمانی كه بشر غارنشینی را رها كرد و به زندگی اجتماعی روی آورده بانكداری با زندگی اقتصادی او در آمیخت . زندگی اجتماعی مستلزم مراودات و مناسبات اقتصادی و دادو ستد است و دادوستد بدون وجود نوعی بانكداری دشوارتر از آن است كه در مرحله نخست بنظر می رسد خطرات ناشی از نقل و انتقال پول ، وصول مطالبات از مشتریان دور و نزدیك و سپردن وجوه نقد به جایی امن و مطمئن نخستین علل ایجاد بانك و بانكداری در جهان به شمار می آیند . فقط بانك به قولی از واژه آلمانی (بانك ) bank به معنای شركت گرفته شده و به قولی دیگر واژه ای است از ریشته ایتالیایی كه در گذشته به دكه یا محل كسب صرافان در ایتالیایی قدیم اطلاق می شده كه اصطلاحا (بانكو) banco نام داشته است .

در امپراطوری بابل معاملات بانكی به صورتی ابتدائی وجود داشته است در قوانینی كه حمورابی ششمین پادشاه سلسله سلاطین بابل وضع كرد و منسوب به حدود 2000 سال قبل از میلاد مسیح است مقرراتی برای دادن وام و قبول سپرده های تجاری دیده می شود .

در یونان قدیم حدود 4 قرن قبل از میلاد و در چین از حدود قرن قبل از میلاد مسیح و در روم نیز این كار رواج یعنی بانكداری مرسوم بوده است.

👇محصولات تصادفی👇

بلندر طراحی شده در سالیدورک و کتیا پروژه کم نظیر روشها و فنون تدریس سنتی و امروزی پروپوزال (بررسی کفالت قهری) مبانی نظری و پیشینه تحقیق گردشگری الکترونیکی مبانی نظری اصول بنیادین سازمان جهانی تجارت