👈 فروشگاه فایل 👉

مبانی نظری رسانه های اجتماعی ، یادگیری و پیشرفت تحصیلی

ارتباط با ما

... دانلود ...

مبانی نظری رسانه های اجتماعی ، یادگیری و پیشرفت تحصیلی

توضیحات: فصل دوم تحقیق کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)

همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو تحقیق

توضیحات نظری کامل در مورد متغیر

پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه

رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب

منبع : انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)

نوع فایل: WORD و قابل ویرایش با فرمت doc

قسمتی از متن مبانی نظری

رسانه های اجتماعی

در دنیای امروز اینترنت به عنوان یکی از ابزارهای ارتباطی، اطلاعاتی و سرگرمی جایگاه ویژه ای دارد (جوتی و همکاران[1]، 2011، ص 234،). وسایل ارتباطی با پیشرفت تکنولوژی تغییر میکنند. امروزه، تعداد رسانه های اجتماعی، که در آن ارتباطات برقرار می شوند، به سرعت در حال افزایشند. به عنوان بخشی از زندگی روزمره، بیشتر نوجوانان و بزرگسالان از رسانه های اجتماعی از جمله فیس بوک، مای اسپیس، یو تیوب، وبلاگ ها، و ویکی برای استفاده از منافع شناخت دیگران و معرفی خودشان به دیگران، استفاده می کنند. در همین زمان، یک چنین کاربرانی عکس ها و ویدئوهای خود را به اشتراک می گذارند، عضو گروه ها شده و به آنها امکانات ای میل و ام اس ان ارائه می شود (مورات و چاکیر[2]، 2010).

استفاده ی وسیع از تکنولوژی های اجتماعی (نرم افزار یا برنامه هائیکه برای اهداف اجتماعی بکار می روند) بویژه ابزار وب 2 ، پدیده ی نسبتاً جدیدی است (شائوها و پیلین[3]، 2008؛ به نقل از حمید و همکاران[4]، 2009، ص 419؛). شهرت وب 2 به دلیل خدمات بسیار قابل استفاده از جمله بلاگ نویسی، به اشتراک گذاری ویدئو و سایت های رسانه های اجتماعی است. تا حدودی ، انجمن های گفتگوی آنلاین ناشی از وب 1 هم اغلب در گفتگوی وب 2 موجودند (شین و لوز[5]، 2008؛ به نقل از حمید و همکاران، 2009، ص 419؛).

· فرصتهای انگیزشی و یادگیری:

بر این باور است که وبلاگ نویسی کلاس درسی پتانسیلی برای انگیزش دانشجویان است تا همکاری آنلاینی داشته باشند و فرصت های همکاری شان را ارتقا دهند. سطح سواد در کلاس های درسی ممکن است از طریق استفاده از خط داستان و دیالوگ ها بهبود یابد(کلاید[1]، 2005؛ به نقل از اشلنکریچ و سوری، 2012، ص 15،). کلاید (2005 ) SNS ها را به عنوان ابزارهای آموزشی معرفی می کند چرا که این امکان را به دانشجویان می دهند تا ایده هایشان را ایجاد و بازخورد مناسبی ارائه دهند. شبکه اجتماعی به معلمان کمک می کند تا تحلیل های بازتابی را بهبود بخشیده و جامعه یادگیرنده ای داشته باشند که فراتر از دیوارهای مدرسه می رود(10). مازر و همکاران[2](40) بیان می کنند که مشارکت کنندگانی که به وب سایت فیس بوک معلمی دسترسی دارند که میزان بالایی از اطلاعات را به اشتراک می گذارد، سطح بالاتری از انگیزه و یادگیری موثر را از خود نشانم ی دهند و دیدگاهی مثبت به دوره و معلم دارند. معلمانی که آموزش را با استفاده از شوخی و داستان و احساسات و خودافشایی شخصی می کنند نه تنها در بیان محتوای دوره، توسط دانشجویان موثرتر درک می شوند، بلکه جو یادگیری مثبتی را ایجاد می کنند. شبکه اجتماعی همچنین ارائه کننده آموزش هایی با پلتفرم های عالی است که هویت حرفه ای شان را از طریق سایر همکلاسی ها و ایده های مباحثاتی بهبود می بخشد. و بدانها این امکان را می دهد تا روابط حرفه ای شان را توسعه دهند (به نقل از اشلنکریچ و سوری، 2012، ص 14،)

رسانه های اجتماعی و یادگیری و پیشرفت تحصیلی

فناوری های الکترونیکی ، گام های حرکت به هر جنبه از زندگی مارا تسریع می کنند ، اجتماعات آموزشی همچنان به مباحثه دهه های گذشته می پردازند که باید این نوآوری ها نقشی در آموزش و یادگیری موثر داشته باشند. به طور سنتی، دانشجویان به دانشگاهها می رفتند و از فناوری های جدید در دسترس تعجب می کردند، ولی اغلب آنها را رها می کردند چون دانشکده ها از آنها در کلاس های درس استفاده نمی کردند و ممکن بود مورد تردید هم باشند. یکی ازمثال هایی که اخیرا که به این تفاوتهای بالقوه می پردازد ، ابزارهایی است که دانشجویان و معلمان از آن استفاده می کنند یعنی گروه رسانه های اجتماعی که به عنوان سایت های شبکه اجتماعی شناخته می شوند (روبلایر و همکاران، 2010، ص 134،).

یادگیری به عنوان یک فعالیت اجتماعی گسترده، (مک لولین و لی[1]، 2008؛ به نقل از اشلنکریچ و سوری، 2012، ص 12،)، یکی از حوزه هایی است که می تواند بطور خاص استفاده موثری از شبکه اجتماعی داشته باشد. این امر فرصتهایی برای یادگیری هم در کلاس و هم در بیرون کلاس ارائه می دهد که ارتباطات میان یادگیرندگان را افزایش می دهد (هانگ و یئون، 2010؛ به نقل از اشلنکریچ و سوری، 2012، ص 12،). SNS ها می توانند به عنوان میزبان رویدادها، مباحثات، و دوره های مورد تایید باشند. گام هایی برای مباحثه ایده ها در خصوص طراحی یادگیری ارائه می دهند ؛ فضایی برای مباحثه متخصصان و مشاوران هستند و نیز فرصتی به کاربران برای ارتباطات بیشتر و دستیابی به نظر جمعی می دهند (کونوله و همکاران، 2011؛ به نقل از اشلنکریچ و سوری، 2012، ص 12،). آنها استفاده می شوند تا مسائل را به طور گروهی حل کنند و هویت جدید آنلاین داشته باشند(گرینهو و روبلیا، 2009؛ به نقل از اشلنکریچ و سوری، 2012، ص 12،). شبکه های اجتماعی همچنین فرصتهایی به معلمان و دانشجویان می دهند که روابط میان دانشجو معلم را بهبود بخشیده و در نتیجه تجربه مثبت یادگیری برای هر دو طرف ایجاد نمایند. (مازر و همکاران، 2007؛ به نقل از اشلنکریچ و سوری، 2012، ص 12،). با این حال، استفاده از شبکه اجتماعی در حوزه آموزشی خیلی مورد توجه قرار نگرفته است.

[1]- Mc Lolin and Lee

[1]- Claid

[2]- Mazer et al.

[1]- Juti et al.

[2]- Murat and Cakir

[3]- Shaoha and Pilin

[4]- Hamid et al.

[5]- Shin and Looz

👇محصولات تصادفی👇

مقاله آموزشی تفسیر بند 55 و 56 دعای جوشن كبیر آمار معاملات و محاسبه متغیرهای مالی شرکت مهرکام پارس در سال 89 نقشه ی زمین شناسی شهرستان عنبرآباد روشهای تدریس سنتی و متداول مبانی نظری و پیشینه پژوهش با موضوع عملکرد مالی